O tom to je...

O tom to je...

Zámecké náměstí

Zámecké náměstí

Teplice celkově

Teplice celkově

konec 17. století, před velkým požárem města
Tržní náměstí

Tržní náměstí

při vzniku ČSR
Šanov r. 1806

Šanov r. 1806

Tempel

Tempel

Židovská synogoga v r. 1900
Vítejte na stránkách, věnovaných starým fotografiím, historii a zašlé slávě Teplic.
Dříve proslulého města, známé po celé Evropě pod přezdívkou "Malá Paříž", nebo také "Salon Evropy".
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5441"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Děkuji za krásné fotografie. Některé mi připomněly mé dětství :-)
Děkuji za pěkný web o Teplicích, který připomíná historické místa tak, jak se již nedochovaly. K Teplicím máme vztah a před lety to bylo pěkné město, lázeňské i turistické, a bylo výstavním městem na hranicích a bývalých Sudetech. Škoda, že reprezentace, vzešlá z majetkových zájmů, nikterak toto město nerozvíjí a hospodaří "od desíti k pěti". Nelíbí se nám ani, že pohrobci těchto zlodějů zmanipulují ženu po slušném politiku k tomu, že ji využijí k personifikovanému špinění prezidenta republiky. Je a bylo jim solí v očích to, že byl oceněn za přínos a svoji práci státním vyznamenáním, které je výrazem jeho práce, práce pro stát, a není důvodné odmítat ocenění jen kvůli tomu, že je předáváno někým, koho nemají tito zloději v lásce.
Teplice mají jedny z nejslušněji udržovaných zelení an severu Čech, a v této věci je vidět původní zájem i o rozvoj města. Bylo by dobré, aby se činovníci, místo bojování a politických nedůstojných rvaček, konečně postarali i o to, co hodnotí občané jako svůj zájem.
Přehledné fotky po jednotlivých čtvrtích mi udělaly radost, snáze se hledá smiley .Jen tak dále.
Dobrý den, jsem sběratel žvýkačkových obalů a zajímám se mj. o historii výroby žvýkačky na území ČR. Zjistil jsem, že ve vašem městě vyráběl žvýkačky "Well" pan B.J.Axt klem roku 1935-36. Sháním fotografii (stačí sken) jeho firmy, přesnou adresu a pokud by se někde našly, tak obaly od žvýkaček, případně reklamy . Děkuji předem za pomoc
PS: přesněji v Trnovanech
Děkuji za Vaše fotografie ,za Písečnou ulici ,nemáte také něco z Pražské ulice
Pěkné, v Teplicích žiji od roku 1947
Děkuji za fotografie jsem s Teplic 52 let .
Díky za tyto stránky! Nádherná historie....
smiley
15.kvšten 2016
Dobrý den - fotila jsem nedávno v Lípové ulici v Teplicích různé domy, které znám z dětství, mládí, nevím který dům má číslo 77, hledám nemovitost, kde měl známý ateliér Carl Pietzner, je to druhý nebo třetí dům pod domem židovské Obce? Moc děkuji za odpověď. H..
Dobrý den. Je to dům s růžovou fasádou a velkými vraty na levé straně. Číslo domu je 663/27.
Když se podíváte zde na těchto stránkách do Lípové ulice, na 6. snímku je zmiňovaný ateliér .
Děkuji moc. Žila jsem v Bystřanech od svých 5 do 14 let. Do Teplic jsem jezdila často. Pak jsme se odstěhovali na Vysočinu a já se dostala do Teplic po 46 letech. Mrzí mě, že mnoho starých , dříve výstavních domů nejsou opraveny, nádraží také není zrovna pěkné. Ale přesto jsou Teplice mojí srdeční záležitostí. Moc, moc Vám děkuji Díky Vám jsem se zase přenesla do doby mého mládí a zavzpomínala. Přeji Vám zdraví a elán do další Vaší práce. Děkuji
AHOJKY JSEM RODÁK Z TEPLIC A ŽIVOT MĚ ZAVÁL AŽ DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC.
MOC VÁM DĚKUJI ZA TYTO STRÁNKY, ZDRAVÍČKO MI UŽ NEUMOŽŇUJE DO TEPLIC JEZDIT, TAK DÍKY JEŠTĚ JEDNOU ZA TUTO MOŽNOST SE DO RODNÉHO MĚSTA PODÍVAT!!!
KURT LUTZ smiley
Út 11. květen 2021, 07:54:37 CEST
addax1
Stránky spravuje (obsah a design):
Jan Addax Hečko
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one