O tom to je...

O tom to je...

Zámecké náměstí

Zámecké náměstí

Teplice celkově

Teplice celkově

konec 17. století, před velkým požárem města
Tržní náměstí

Tržní náměstí

při vzniku ČSR
Šanov r. 1806

Šanov r. 1806

Tempel

Tempel

Židovská synogoga v r. 1900
Vítejte na stránkách, věnovaných starým fotografiím, historii a zašlé slávě Teplic.
Dříve proslulého města, známé po celé Evropě pod přezdívkou "Malá Paříž", nebo také "Salon Evropy".
000832-Teplicka plovarna v Zamecke zahrade.jpg
1460223_453872094724356_1028746359_n1.jpg
Mala_Pariz_1792a.jpg
1984

1984

Mala_Pariz_1795.jpg
Skutečně reprezentační a pro lázeňské město důstojné bylo koupaliště s termální vodou v jihovýchodním cípu Zámecké zahrady. Koupaliště s přilehlým kulturním areálem postavila roku 1932 firma Lederer a Bloch. Plavání v tomto bazénu s teplou termální vodou připomínalo trochu plavání v moři. Nejen v bazénu, ale i na pláži panoval v letním období vždy čilý ruch. Předností tohoto koupaliště se stala stálá teplota vody kolem 22 stupňů Celsia a rovněž jeho poloha chráněná před větrem vysokými stromy okolního parku.

Kromě bazénů pro plavce i neplavce a dvou brouzdališť pro děti tady rovněž sloužila restaurace, kavárna, kadeřnický kiosek a ping pong. Přilehlé louky zase lákaly k nejrůznějším hrám i k odpočinku. Třikrát denně probíhala též rytmická gymnastika s hudebním doprovodem. Koupaliště v Zámecké zahradě lákalo mnohé i svou výukou v plavání, zrovna tak jako skoky z dominantní desetimetrové věže. Tento areál byl hojně využíván ještě i několik desetiletí po druhé světové válce stovkami rekreantů denně a někdy zde bývalo tak těsno, že se mnozí stojící venku ve frontě za velmi horkých dnů dovnitř ani nedostali.

Zařízení koupaliště, do kterého se v pozdějších letech už příliš neinvestovalo, pak začalo v průběhu osmdesátých let 20. století stále více chátrat. Tehdy byla také údajně z bezpečnostních důvodů odstraněna dominantní skokanská věž. K úplnému uzavření a zrušení plovárny pak došlo počátkem devadesátých let 20. století, třebaže za ni nebyla veřejnosti nikdy nabídnuta žádná náhrada. Snímek plovárny u Zámecké zahrady byl pořízen směrem od její zadní východní části počátkem šedesátých let 20. století.

iTeplice.cz
Stránky spravuje (obsah a design):
Jan Addax Hečko
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one