O tom to je...

O tom to je...

Zámecké náměstí

Zámecké náměstí

Teplice celkově

Teplice celkově

konec 17. století, před velkým požárem města
Tržní náměstí

Tržní náměstí

při vzniku ČSR
Šanov r. 1806

Šanov r. 1806

Tempel

Tempel

Židovská synogoga v r. 1900
Vítejte na stránkách, věnovaných starým fotografiím, historii a zašlé slávě Teplic.
Dříve proslulého města, známé po celé Evropě pod přezdívkou "Malá Paříž", nebo také "Salon Evropy".
Zámecká myslivna a bažantnice
Zámecká myslivna a bažantnice
Další městská brána věžovitého tvaru, zvaná Zámecká nebo též Bílinská, střežila příjezd ze západního směru od Bíliny a Duchcova. Nacházela se v prostorách dnešní ulice U Zámku, v sousedství Zámecké zahrady. Byla zbourána roku 1810 jako druhá v pořadí.
Zámecká myslivna a bažantnice

V rohu Zámecké zahrady stávala kdysi dávno zámecká myslivna panského myslivce a také bažantnice. V těchto místech končilo také původní staré jádro města obehnané středověkými hradbami a vyjíždělo se tudy tzv. Zámeckou bránou, které se též říkalo brána Bílinská.To samo hovořilo o tom, že z města vedla dávná stará cesta na Bílinu i na Duchcov kolem severního okraje Zámecké zahrady.

Po zboření městského opevnění a po odstranění Bílinské brány v roce 1810 začala při tehdejší cestě u Zámecké zahrady postupně vznikat městská ulice, která dostala přiléhavé pojmenování Jägerzeile - tedy Myslivecká, podle někdejší panské myslivny. Mezi první domy, které zde byly potom postaveny, patřily především hostince. O ty totiž projevovali mnozí zájem vždy po procházkách v Zámecké zahradě, takže hostince nikdy nezely prázdnotou. Další zástavba v této ulici začala vznikat v rozmezí několika dalších desetiletí. První klasicistní budovy, pocházející z doby po roce 1840, prošly v závěru 19. století přestavbou a úpravou podle dobového vkusu. Po levé straně při výjezdu z města stála dlouho, až do doby po druhé světové válce, zeď, která oddělovala uzavřenou Zámeckou zahradu od městské ulice.
St 21. říjen 2015, 15:22:58 CEST
addax1
Stránky spravuje (obsah a design):
Jan Addax Hečko
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one