O tom to je...

O tom to je...

Zámecké náměstí

Zámecké náměstí

Teplice celkově

Teplice celkově

konec 17. století, před velkým požárem města
Tržní náměstí

Tržní náměstí

při vzniku ČSR
Šanov r. 1806

Šanov r. 1806

Tempel

Tempel

Židovská synogoga v r. 1900
Vítejte na stránkách, věnovaných starým fotografiím, historii a zašlé slávě Teplic.
Dříve proslulého města, známé po celé Evropě pod přezdívkou "Malá Paříž", nebo také "Salon Evropy".
Jeden z teplických potoků nazývaný Saubach (Sviní potok), nebo také Košťanský potok, křížil kdysi ve volně nezastavěné krajině dnešní Masarykovu ulici u Concordie a směřoval odtud do lázeňského Šanova. Právě v jeho směru vznikla v pozdějších časech Uherova, dnešní Kollárova ulice. Ve druhé polovině 19. století se tady začaly postupně objevovat honosné nájemní domy, mezi kterými pak ještě dlouho někde přetrvávaly volné a nezastavěné proluky. Podle snímku z roku 1932 spatříme na konci ulice dominantní budovu Concordie z roku 1931, náležející již do Masarykovy ulice a po pravé straně původní uliční stromořadí.

V pozdějších letech pak vedle sebe v Uherově ulici stály jak dřívější domy v historizujícím pojetí, tak i další, poměrně kontrastující zástavba, vznikající až po roce 1920. Své původní pojmenování ulice získala po Karlu Uherovi, který působil jako starosta města Teplic v letech 1861 až 1864 a dále v období let 1871 až 1882. Po druhé světové válce došlo k přejmenování této komunikace na Kollárovu.

Dnešní dopravně zatížená ulice nedaleko centra, která je řidiči vyhledávaná především k parkování vozidel, prošla v roce 2012 velkou rekonstrukcí a obnovou. Nyní tak může ještě lépe sloužit nejen automobilům, ale i chodcům, kteří tudy procházejí ke specializovaným prodejnám a dalším službám. Dobrou zprávou je též obnova vykáceného stromořadí za nové javory-kleny.

(zdroj: iTeplice.cz)
Po 19. leden 2015, 01:25:03 CET
addax1
Stránky spravuje (obsah a design):
Jan Addax Hečko
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one