O tom to je...

O tom to je...

Zámecké náměstí

Zámecké náměstí

Teplice celkově

Teplice celkově

konec 17. století, před velkým požárem města
Tržní náměstí

Tržní náměstí

při vzniku ČSR
Šanov r. 1806

Šanov r. 1806

Tempel

Tempel

Židovská synogoga v r. 1900
Vítejte na stránkách, věnovaných starým fotografiím, historii a zašlé slávě Teplic.
Dříve proslulého města, známé po celé Evropě pod přezdívkou "Malá Paříž", nebo také "Salon Evropy".
V roce 1830 došlo k postavení nové státní silnice z Teplic do Duchcova, která vedla přes Řetenice. V sedmdesátých letech 19. století se podél této ještě nezastavěné spojnice mezi Teplicemi a Řetenicemi měly začít stavět výstavné vily, ale jelikož se mezi obyvateli nenašli žádní nájemci, povolilo zde městské zastupitelstvo výstavbu řadových domků. Tuto první zástavbu však postupem doby začaly nahrazovat vznosnější několikaposchoďové domy rozličných tvarů i různorodých architektonických stylů a vzhledů, které tak daly ulici svůj ráz.
Přestože se Řetenice staly součástí Teplic až ve druhé polovině 20. století, tvořila pevnou spojnici mezi oběma obcemi od roku 1913 tramvajová doprava, která sem byla prodloužena od Mariánského dvora. Byly to tedy právě tramvaje, které propojily průmyslové i zemědělské Řetenice s lázeňským městem.

Na snímku z roku 1935 spatříme tramvajové koleje na Duchcovské ulici v úseku mezi okresní nemocnicí a bývalým Mariánském dvorem, kterým je až teprve nižší budova v pozadí.

iteplice.cz/stare-teplice.html
Duchcovská.jpg
Út 20. říjen 2015, 02:45:58 CEST
addax1
Stránky spravuje (obsah a design):
Jan Addax Hečko
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one